Zo ver het oog reikt

Error message

Notice: Undefined variable: url in eval() (line 38 of /var/www/nieuwamsterdam.nl/sites/all/modules/contrib/ds/modules/ds_format/ds_format.module(66) : eval()'d code).
Bettina Baltschev
Zo ver het oog reikt
Over het strand van Europa

'Zulke passages, waarin schrijvers als J.D. Salinger, W.H. Auden, Elena Ferrante en Truman Capote voorkomen, maken Baltchevs boek tot een genot.' Michel Krielaars in NRC

* voor de lezers van Rebecca Solnit, Maggie Nelson, Charlotte van den Broeck, Annie Ernaux en Susan Sontag
* een literaire reis naar o.a. het strand van Schiermonnikoog, Scheveningen en Oostende
* winnaar Seume Literaturpreis, finalist Beste Duitse non-fictieboek van het jaar

'Zo ver het oog reikt.' De uitdrukking moet haast wel zijn ontstaan op een Noordzeestrand - misschien wel op Schiermonnikoog - zo wit, breed en leeg ligt het daar, een magisch, soms griezelig niemandsland waar land en zee in elkaar overgaan. Daar begint Bettina Baltschev haar reis naar acht stranden in Europa, aan de randen van ons continent, van Scheveningen en Oostende tot aan Benidorm en Lesbos. Baltschev vertelt over schrijvers en kunstenaars die zich in het heden en verleden hebben laten inspireren door de aantrekkingskracht van het strand. Ze observeert de steeds veranderende landschappen en de mensen die ze er tegenkomt, en vertelt soms vrolijke, soms ontroerende verhalen over ware en fictieve, gelukkige en tragische lotgevallen op het strand. Aan de rand van onze wereld.

'Haar elegante stijl en intellectuele diepgang doen denken aan Susan Sontag.' Frankfurter Allgemeine Zeitung

'Bettina Baltschev schrijft betoverend over onze politieke en culturele horizon (...) zoals Rebecca Solnit en Maggie Nelson.' Badische Zeitung

'Zo ver het oog reikt staat vol verwijzingen naar literatuur waarin het strandleven een voorname rol speelt. [...] Baltschevs stijl heeft iets prettig bedachtzaams.' Trouw

Over o.a. het strand van Schiermonnikoog, Scheveningen, Brighton, Oostende, Utah Beach, Hiddensee, Ischia, Benidorm en Lesbos

Specificaties

Gebonden
Nederlands
Am Rande der Glückseligkeit
Mark Wildschut
9789046831304
288
05-06-2023
€ 24,99

Auteur

Bettina Baltschev is schrijver en radiojournalist voor onder meer ARD en Deutschlandfunk. Ook is ze door het Letterenfonds benoemd tot curator voor het Nederlands-Vlaamse gastlandchap op de Leipziger Buchmesse 2024. Eerder verscheen haar boek Hel en paradijs, over Amsterdam en de Duitse exilliteratuur. Baltschev woont en werkt afwisselend in Leipzig en Amsterdam.

Uitgaven van Bettina Baltschev

Bettina Baltschev
Gebonden
Bettina Baltschev
E-book